התקשרו עכשיו: 04-8342111

info@ivf-4u.com

בתחילת המאה ה-20 הייתה תוחלת החיים של האדם סביב גיל 50 ואילו כיום היא מעל גיל 80. כתוצאה מכך כיום, מרבית הנשים תעבורנה תקופה ארוכה, של כשליש מחייהן, בגיל המעבר.
קיים פער בין הגיל הכרונולוגי והגיל הביולוגי. ישנן נשים אשר בגיל 50 נראות כמו בגיל 60 ואחרות נראות צעירות בעשור מגילן הכרונולוגי. לעתים הדבר משקף גם את המצב הבריאותי. אין באפשרותנו להשפיע על הגיל הכרונולוגי אך בידינו כלים בעלי עוצמה רבה שיכולים להשפיע על הגיל הביולוגי.

הגיל השכיח להתחלת תקופת המעבר הוא 50. תהליך הפסקת המחזור מקביל להפסקת הביוץ אשר נגרמת עקב ירידה הדרגתית במלאי הביציות בשחלות עד להתכלותן המוחלטת. היעדר מלאי ביציות מציין את סוף תקופת הפריון.

• גיל המעבר – פרה-מנופאוזה, נמשך 2-10 שנים וזהו שלב מקדים בו עדיין יש ביוץ, אולם הוא לא תמיד סדיר. הדבר מתבטא לעיתים במחזור שמשנה את אופיו או אינו תקין. התהליך נובע מירידה הדרגתית בהורמוני המין ובעיקר ירידה בהפרשה ובאיזון בהפרשת אסתרוגנים ופרוגסטרון מהשחלות. שלב זה מאופיין בגלי חום ותופעות לוואי אחרות באופן ובעוצמה משתנה בין אישה לאישה.
• שלב ה”בלות” (מילה נוראית שהאקדמיה צריכה לשנות דחוף) – פוסט המנופאוזה, מוגדרת כתקופה בה אין לאישה מחזור חודשי במהלך 12 חודשים רצופים או יותר.
זהו השלב בו השחלות מפסיקות לתפקד באופן תקין , אין יותר ביוץ והפרשת ההורמונים הנשיים הסדירה מהשחלה מפסיקה. המקור העיקרי להורמוני המין יהיה מעתה רקמת השומן ויותרת הכליה.
כרופאת נשים , אני מאמינה שהטיפול במהלך 30 השנים החל מגיל 50 דורש יידע , התעדכנות מתמדת והבנה שמדובר לא רק ב”כן” או “לא” לטיפול בהורמונים אלא גישה טיפולית הוליסטית הדורשת התאמה אישית לכל אישה .

הבדיקה השגרתית כוללת בדיקה גניקולית, בדיקת שד ואולטרא-סאונד, הכל תוך דגש על התייחסות לבריאות הכללית של האישה: השלד היציבה והעצם, מערכת השתן , יחסי מין, תזונה, פעילות גופנית ,הרגלים, שינה והמצב הנפשי והרגשי האינדיבידואלי לכל אישה.
הדרכה וטיפול יינתנו לאור הממצאים בבדיקה מקיפה זו.

פורפסור מרתה דירנפלד
מומחית לרפואת נשים ומיילדות
רח' הירקון 6.
עיר חיפה (ישראל)
טלפון: 04-8342111

info@ivf-4u.com

חייגו כעת