התקשרו עכשיו: 04-8342111

info@ivf-4u.com

הרגלי שימוש בטלפון סלולרי והשפעה על איכות הזרע

מחקר שנערך בניהולה של פרופ’ מרתה דירנפלד בפקולטה לרפואה בטכניון ובמרכז הרפואי “כרמל” מגלה קשר מובהק בין שימוש בטלפון סלולרי לפגיעה באיכות הזרע של המשתמש.

איכות הזרע הגברית, היורדת בהתמדה בארצות המערב, אחראית ל-40% מבעיות הפריון בקרב זוגות. הידע המחקרי שנצבר בנושא זה מגלה כי איכות הזרע מושפעת מגורמים גנטיים מוּלדים אבל גם ממשתנים סביבתיים. אחד מהם הוא השימוש המתרחב בטלפונים סלולריים. 

מחקרים רבים שעסקו בשאלת הקשר בין איכות הזרע לקרינה הנפלטת מטלפונים סלולריים העלו מסקנות שונות ולא אחידות, שכן הם בוצעו בתנאים שונים (ניסויי מעבדה ברקמות, ניסויים בחיות מעבדה ועוד) ולא תמיד התייחסו למכלול ההשפעות השונות.

המשתתפים במחקר מילאו שאלונים מפורטים הכוללים נתונים מפורטים מאוד לאופן השימוש במכשיר הסלולרי: כמה זמן מדבר המשתמש בטלפון מדי יום, היכן הוא נושא את המכשיר, האם הוא מקיים שיחות באזורים עם קליטה ירודה ובזמן טעינת המכשיר, וכיו”ב.

תוצאות המחקר הראו שגברים המדברים בטלפון הסלולרי במשך יותר משעה ביום מכפילים את הסיכון של פגיעה בריכוז הזרע; גם דיבור בזמן הטענת המכשיר ונשיאת המכשיר במרחק של פחות מ-50 ס”מ מן המפשעה גורמים נזק דומה.
לאור ממצאי  המחקר מומלץ בהחלט לקצר את משך השיחות, לא לשאת את המכשיר בקרבת המפשעה, לא לישון לידו, ולא לדבר בו בזמן הטענתו.

לחצו כאן לפרסום המחקר גם בדיילי מירור האנגלי.

 

פרופ מרתה דירנפלד ביחידה

פרופ מרתה דירנפלד ביחידה

פורפסור מרתה דירנפלד
מומחית לרפואת נשים ומיילדות
רח' הירקון 6.
עיר חיפה (ישראל)
טלפון: 04-8342111

info@ivf-4u.com

חייגו כעת